1. Wniosek o przyjęcie zgłoszenia instalacji
2. Formularz zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne (druk do pobrania).
3. Sprawozdanie z wykonanych pomiarów poziomów pól elektromagnetycznych, o których mowa w art. 122a ust. 1 pkt 1.
4. Dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa lub prokury oraz jego odpis, wyrys lub kopię - od każdego stosunku pełnomocnictwa lub prokury, w przypadku, gdy sprawa jest załatwiana przez pełnomocnika.
Na podstawie ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej opłata skarbowa wynosi 120 zł. Opłatę za przyjęcie zgłoszenia należy uiścić na konto Urzędu Miejskiego w Choszcznie, Bank GBS w Choszcznie, nr konta: 83 8359 0005 0028 9098 2000 0005, z dopiskiem „za przyjęcie zgłoszenia instalacji". Dowód zapłaty należy załączyć do zgłoszenia. W przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika opłata skarbowa wynosi 17 zł. Opłatę za pełnomocnictwo należy uiścić na konto Urzędu Miejskiego w Choszcznie, Bank GBS w Choszcznie, nr konta: 83 8359 0005 0028 9098 2000 0005, z dopiskiem „za pełnomocnictwo".
Wniosek w formie papierowej należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Choszcznie ul. Nadbrzeżna 2, 73-200 Choszczno (kancelaria).
Do rozpoczęcia eksploatacji instalacji nowo zbudowanej lub zmienionej w sposób istotny można przystąpić, jeżeli organ właściwy do przyjęcia zgłoszenia w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji.
Do rozpoczęcia eksploatacji instalacji lub urządzenia, o którym mowa w art. 122a ust. 1, zmienionego w sposób istotny lub będącego przenośnym wolnostojącym masztem antenowym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane można przystąpić bezpośrednio po doręczeniu zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1. W przypadku gdy organ właściwy do przyjęcia zgłoszenia w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia wniesie sprzeciw w drodze decyzji w zakresie, o którym mowa w ust. 4a, prowadzący tę instalację lub użytkownik tego urządzenia wstrzymuje jego eksploatację.
Organ właściwy do przyjęcia zgłoszenia może z urzędu, przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 4, wydać zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu. Wydanie zaświadczenia wyłącza możliwość wniesienia sprzeciwu, o którym mowa w ust. 4, oraz uprawnia zgłaszającego do rozpoczęcia eksploatacji instalacji.
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, ul. Bolesława Chrobrego 27, pok. nr 203, tel./fax. 95 765 85 11, ochrona@powiatchoszczno.pl
Od decyzji, w której organ zgłasza sprzeciw przysługuje stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie, za pośrednictwem Starosty Choszczeńskiego, w terminie 14 dni od daty otrzymania.
Art. 152 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.
Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne.
Formularz zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elekromagnetyczne oraz szczegółowe wymagania dotyczące zakresu danych ujętych w zgłoszeniu instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne.
Prowadzący instalację jest obowiązany dokonać ponownego zgłoszenia instalacji, jeżeli zmiana wprowadzona w instalacji ma charakter istotnej zmiany.