Zgłoszeniu w tym trybie podlegają wolno stojące parterowe budynki rekreacji indywidualnej rozumiane jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy powyżej 35 m2, ale nie więcej niż 70 m2, przy rozpiętości elementów konstrukcyjnych do 6 m i wysięgu wsporników do 2 m- przy czym liczba tych budynków na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m2 powierzchni działki.
1.Zgłoszenie budowy
2. Załączniki:
· oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
· odpowiednie szkice lub rysunki ( w zależności od potrzeb),
· pozwolenia, uzgodnienie i opinie wymagane odrębnymi przepisami,
· decyzja o warunkach zabudowy (w przypadku braku mpzp)
1. Zgłoszenie nie podlega opłacie skarbowej.
2. Dokument stwierdzający ustanowienie pełnomocnika – 17 zł.
Opłatę skarbową należy wnieść na niżej podane konto Urzędu Miasta w Choszcznie Gospodarczy Bank Spółdzielczy nr rachunku 83 83590005 0028 9098 2000 0005 ze stosownym zapiskiem o celu wniesionej wpłaty
Kancelaria ogólna, parter
ul. Nadbrzeżna 2
Starostwo Powiatowe w Choszcznie
Do 21 dni. Brak odpowiedzi w w/w terminie, oznacza tzw. milczącą zgodę na wykonanie określonych w zgłoszeniu robót budowlanych.
Na wniosek zainteresowanego możliwe jest pisemne potwierdzenie braku sprzeciwu, co do realizacji robót wymienionych w zgłoszeniu.
Wydział Budownictwa Starostwa Powiatowego w Choszcznie - ul. Bolesława Chrobrego 27A (drugie piętro)
nr tel.(95) 765 11-40 lub (95) 765 11 39
Dotyczy wyłącznie decyzji o sprzeciwie organu na wykonanie robót budowlanych określonych w zgłoszeniu.
Odwołanie od decyzji wnosi się do Wojewody Zachodniopomorskiego, za pośrednictwem Starosty Choszczeńskiego, w terminie do 14 dni od dnia jej otrzymania.
Odwołanie składa się w sekretariacie Starostwa lub można wysłać pocztą.
Termin do wniesienia odwołania będzie zachowany także wtedy, gdy przed jego upływem pismo zawierające odwołanie zostanie nadane w polskim urzędzie pocztowym.
W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia, Starosta nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.
Zgłoszenia należy dokonać przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót budowlanych.
Do wykonania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 21 dni od dnia doręczenia zgłoszenia Starosta nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji.
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane - art. 29 ust. 1 i 3 oraz art. 30.
Zakres prowadzonych spraw nie obejmuje takich, dla których zgodnie z art. 82 ust. 3 Prawa budowlanego Wojewoda jest organem administracji architektoniczno – budowlanej pierwszej instancji